007/2003
Model vyšiel v PKAA

Variant:
vozidlo Jeana-Pierra JABOUILLEHO a Reného ARNOUXA z Veľkej ceny USA v Long Beach

Keď v roku 1977 predstavil Renault vozidlo poháňané turbomotorom, všetci sa mu smiali. Keď v roku 1979 vyhral prvý závod, smiech ich prešiel. Turbo sa stalo trendom doby a jeho priekopník Renault bol veľkým favoritom na zisk titulu. Vozidlo bolo rýchle, ale trápila ho značná poruchovosť a tiež obrovská smola tímovej jednotky Jeana-Pierra JABOUILLEHO, ktorý ako vynikajúci technik dostal vozidlo na vrchol. Už v druhom preteku v Brazílii štartuje z najlepšej pozície, suverénne vedie, keď ho vyradila porucha motora - pre víťazstvo si došiel jeho kolega René ARNOUX. V JAR sa situácia opakuje - Jean-Pierre JABOUILLE vyhral kvalifikáciu, s náskokom viedol, keď mu praskla pneumatika a opäť víťazstvo spadlo do lona kolegovi ARNOUXOVI. Potom nastala séria pretekov, kde tím stíhala jedna porucha za druhou - boduje iba René ARNOUX štvrtým miestom v Belgicku a piatym vo Francúzsku. V druhej polovici roku sa stal Renault najrýchlejším vozidlom šampionátu, v Nemecku jeho jazdci vybojovali druhé a tretie miesto na štarte (obaja vypadli), v Rakúsku im patrila prvá rada. Tentokrát mal problémy René ARNOUX a nútená zastávka v boxoch ho odsunula na deviate miesto. Jean-Pierre JABOUILLE viedol, ale v závese mal Alana JONESA (v roku 1980 sa stal majstrom sveta). A opäť nastali problémy, zadná pneumatika bola zjazdená na plátno, vozidlo bolo ťažko ovladateľné. Tentokrát ale šťastie stálo pri jazdcovi Renaultu, keď tesne zvíťazil. Prvú radu na štarte získal tím ešte v Holandsku a Taliansku, ale boduje len René ARNOUX druhým miestom v Holandsku. Jean-Pierre JABOUILLE si asi svoje šťastie vybral víťazstvom v Rakúsku, už nezískal ani bod a na konci roku ohlásil odchod k Ligieru. Bohužiaľ to nieje všetko, v preteku v Kanade ťažko havaroval a zlomeniny nôh sa mu nikdy správne nezahojili. Odjazdil síce v roku 1981 niekoľko pretekov s Ligierom, ale bol pomalý a skončíl pretekársku kariéru. René ARNOUX získal v šampionáte 29 bodov, čo stačilo na šieste miesto, Jean-Pierre JABOUILLE skončil s deviatimi bodmi na ôsmom mieste. V Pohári konštruktérov obsadzuje Renault zo ziskom 38 bodov štvrté miesto.