Rado RADEVICZ
Kód modelu:
011/2004
Model vyšiel v PKAA

Keď v roku 1977 predstavil Renault vozidlo poháňané turbomotorom, všetci sa mu smiali. Keď v roku 1979 vyhral prvý závod, ostatní si uvedomili, že v budúcnosti bez turbomotora nebudú mať šancu. Jeden z prvných tímov, kde na nový trend zareagovali, bol tím Ferrari a tak už v roku 1981 vyšil ich turbomonopost Ferrari 126 CK. Rovnako ako všetky vozidlá s týmto pohonom, malo aj Ferrari problém s veľkou poruchovosťou. Prvé tri preteky tím nedokončil, vo štvrtom v San Maríne urobil Gilles VILLNEUVE najlepší tréningový čas, zajazdil najrýchlejšie kolo a v preteku došiel siedmy a Didier PIRONI vyjazdil piatym miestom prvé body. V nasledujúcom preteku v Belgicku došiel Gilles VILLENEUVE štvrtý a potom prišiel vrchol sezóny - v Monaku, na trati ktorá turbu vyslovene nevyhovuje, štartoval Gilles VILLENEUVE z druhej pozície a po súboji s majstrom sveta Alanom JONESOM víťazil a Didier PIRONI skončil štvrtý. V Španielsku mohli diváci vidieť jeden z najnapínavejších pretekov, prvých päť jazdcov jazdili tesne za sebou a jeden čakal na chybu druhého. Ten v čele však chybu neurobil, Gilles VILLENEUVE zvíťazil a päť jazdcov delilo v cieli necelých 1,3 s. V ďalších pretekoch však prenasledovali Ferrari poruchy. Didier PIRONI bol piaty vo Francúzsku a Taliansku. Posledným vrcholom bol pretek v Kanade. Gilles VILLENEUVE predviedol to, za čo ho fanúšikovia milovali - za prietrže mračien havaroval a ohol si predné krídlo, ktoré mu trčalo nahor a bránilo mu vo výhľade. Napriek tomu nezastavil a to ani keď mu po niekoľkých kolách krídlo odpadlo a s neovládateľným vozidlom si doplával pre tretie miesto! Tento rok bol v tíme Ferrari braný ako skúšobný a v tomto zmysle účel splnili, dve víťazstvá dokázali správnosť koncepcie. Gilles VILLENEUVE skončil siedmy zo ziskom 25 bodov, Didier PIRONI skončil trinásty zo ziskom 9 bodov. V Pohári konštruktérov stačilo 34 bodov na piate miesto.