Kód modelu:
069

Variant:
vozidlo Chrisa AMONA z GP Monaka

Tím F2 (Clay REGAZZONI sa v ňom stal v roku 1970 majstrom Európy) vstúpil do F1 v roku 1972 a po vzore Ferrari staval celé vozidlo, včetne motora a prevodovky. A práve 12 valcový motor bol najväčšou slabinou vozidla. Keď sa "trúbková" konštrukcia vozidla, ktorá nepatrila k najľahším, začala krútiť, nedali sa očakávať dobré výsledky - zo všetkých ôsych pretekov vozidlo odstúpilo. Pre rok 1973 prišiel tím zo samonosným trupom a novou karosériou, ústupkom bola osvedčená prevodovka Hawland, avšak motor zostal opäť vlastnej konštrukcie. Za volant si sadol Chris AMON. Tento pretekár je považovaný za jedného z najrýchlejších, avšak získal si tiež povesť najväčšieho smoliara Formuly 1 všetkých dôb (zajazdil 5x pole position, 3x najrýchlejšie kolo preteku, napriek tomu nikdy nezvíťazil). Vozidlo nebolo na začiatku sezóny pripravené a tak nastúpilo až k piatemu preteku sezóny v Belgicku kde došlo k senzácii - Chris AMON došiel s troma kolami straty na šiestom mieste a získal bod! V ďalšom preteku v nesmierne ťažkom Monaku sa kvalifikoval ako 12 a stál v šiestej rade. Išiel dobre, avšak motor mu vypovedal službu. Od tejto chvíle to ide s tímom dolu z kopca - vynecháva preteky vo Švédsku a Francúzsku a štartuje až v Anglicku. Tím zo sebou priviezol nové vozidlo Tecno E731, ale nakoniec štartoval zo starým. Chris AMON sa kvalifikoval ako posledný a absolvoval len šesť kôl. V Holandsku sa situácia opakuje - opäť sa tím rozhodol pre ?osvedčený? PA123B, Chris AMON sa kvalifikoval medzi poslednými a opäť odstúpil. Tecno vynecháva pretek v Nemecku a objavil sa v Rakúsku. Tu dochádza k veľkým dohadom, s ktorým vozidlom sa má štartovať. Na pretras sa dostávajú problémy s motorom. Chris AMON zajazdil predposledný čas, avšak dohady neprestali. Problémom bol motor a to nové vozidlo neriešilo (v tej dobe, kedy motor Ferrari dosahoval výkon skoro 500k /368kW/, vykazoval motor Tecno 395 k). Keď si uvedomíme, ako značne bol poruchový, niet divu, že kalich horkosti pretiekol. Chris AMON odmietol s vozidlom štartovať. Tím vozidlo stiahol z pretekov a prekvapivo ho nenasadil ani na domáci pretek v Taliansku a končí. Tecno absolvoval v roku 1973 len štyri preteky (v Rakúsku už nenastúpil), z toho 3x odstúpil. Bod za šieste miesto z Belgicka sa v kontexte s ostatnými výsledkami tímu javí ako zázrak.